Measured Value Field (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Value
it: Valore

en: Enable
it: Abilita

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Fields
it: Campi

en: Unit
it: Unità

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Formatter
it: Formattatore

en: exposed
it: esposto

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
it: Valore minimo permesso in questo campo. Lasciare vuoto per nessun valore minimo.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
it: Valore massimo permesso in questo campo. Lasciare vuoto per nessun valore massimo.

en: grouped
it: raggruppati
