Measured Value Field (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Enable
pt: Ativar

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Fields
pt: Campos

en: Unit
pt: Unidade

en: Max
pt: Máximo

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Formatter
pt: Formatador

en: Symbol
pt: Símbolo

en: exposed
pt: expostos

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
pt: O valor mínimo que devia ser permitido neste campo.
    Deixar vazio para não ter mínimo.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
pt: O limite máximo permitido para este campo.
    Deixe em branco para sem limite.

en: grouped
pt: agrupado
