Measured Value Field (7.x-1.0-beta3) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Enable
ru: Включить

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Fields
ru: Поля

en: Unit
ru: Единица измерения

en: Max
ru: Макс

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Formatter
ru: Форматер

en: Symbol
ru: Символ

en: exposed
ru: раскрыт

en: Min
ru: Мин

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ru: Минимальное значение поля. Если ограничение вводить не нужно, то оставьте это поле незаполненным.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ru: Максимальное значение поля. Если ограничение вводить не нужно, то оставьте это поле незаполненным.

en: grouped
ru: сгруппировано
