Measured Value Field (7.x-1.0-beta3) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
