Measured Value Field (7.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Fields
hu: Mezők

en: Unit
hu: Egység

en: Max
hu: Legfeljebb

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Formatter
hu: Formázó

en: Symbol
hu: Szimbólum

en: exposed
hu: felfedett

en: Min
hu: Legkisebb

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hu: A legkisebb megengedett érték a mezőben. Üresen hagyandó, ha nincs alsó korlát.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hu: A mező legnagyobb megengedett értéke. Üresen hagyva nincs korlátozás.

en: grouped
hu: csoportosított
