My default theme (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Blue Lagoon (Default)
fa: تالاب آبی(پیش‌فرض)

en: Ash
fa: خاکستر

en: Aquamarine
fa: کبود فام

en: Belgian Chocolate
fa: شکلات بلژیکی

en: Bluemarine
fa: آبی آسمانی

en: Citrus Blast
fa: انفجار مرکبات

en: Cold Day
fa: روز سرد

en: Greenbeam
fa: پرتوی سبز

en: Mediterrano
fa: مدیترانه‌ای

en: Mercury
fa: سیماب

en: Nocturnal
fa: شبانه

en: Olivia
fa: زیتونی

en: Pink Plastic
fa: صورتی پلاستیکی

en: Shiny Tomato
fa: گوجه براق

en: Teal Top
fa: سبز دریایی

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: Color scheme
fa: طرح رنگ

en: Color set
fa: مجموعه رنگ

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Header top
fa: بالای سربرگ

en: Header bottom
fa: پایین سربرگ

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Highlighted content
fa: محتوای برجسته

en: Submitted by !username on !datetime.
fa: فرستاده شده توسط !username در !datetime.
