My default theme (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Blue Lagoon (Default)
pt: Blue Lagoon (Padrão)

en: Ash
pt: Cinzas

en: Aquamarine
pt: Água-Marinha

en: Belgian Chocolate
pt: Chocolate Belga

en: Citrus Blast
pt: Explosão Cítrica

en: Cold Day
pt: Dia Frio

en: Mediterrano
pt: Mediterrâneo

en: Mercury
pt: Mercúrio

en: Nocturnal
pt: Noturno

en: Olivia
pt: Oliva

en: Search
pt: Buscar

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Link color
pt: Cor dos links

en: Color scheme
pt: Esquema de cores

en: Color set
pt: Conjunto de cores

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Second sidebar
pt: Segunda barra lateral

en: Header top
pt: Topo do cabeçalho

en: Header bottom
pt: Parte de baixo do cabeçalho

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Highlighted content
pt: Conteúdo destacado

en: Submitted by !username on !datetime.
pt: Enviado por !username em !datetime.
