My default theme (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Blue Lagoon (Default)
tr: Blue Lagoon (varsayılan)

en: Ash
tr: Kül

en: Aquamarine
tr: Aquamarine (mavimsi yeşil renk)

en: Belgian Chocolate
tr: Belçika Çikolatası

en: Citrus Blast
tr: Turunçgil Patlaması

en: Cold Day
tr: Soğuk Gün

en: Mercury
tr: Civa (Mercury)

en: Nocturnal
tr: Gece açan çiçek (Nocturnal)

en: Pink Plastic
tr: Pembe Plastik

en: Shiny Tomato
tr: Parlak Domates

en: Search
tr: Ara

en: Help
tr: Yardım

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Color set
tr: Renk kümesi

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Header top
tr: Üstbilginin tepesi

en: Header bottom
tr: Üstbilginin alt kısmı

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Highlighted content
tr: Vurgulanan içerik

en: Submitted by !username on !datetime.
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi.
