My default theme (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Content
oc: Contengut

en: Blue Lagoon (Default)
oc: Blau Lagon (per defaut)

en: Ash
oc: Cendre

en: Aquamarine
oc: Aigamarina

en: Belgian Chocolate
oc: Chocolat bèlga

en: Bluemarine
oc: Blau marina

en: Citrus Blast
oc: Explosion d'agrum

en: Cold Day
oc: Frèja jornada

en: Greenbeam
oc: Rai verd

en: Mercury
oc: Mercuri

en: Nocturnal
oc: Nocturn

en: Pink Plastic
oc: Plastic ròse

en: Shiny Tomato
oc: Tomata brilhanta

en: Teal Top
oc: Blau sarcèla

en: Help
oc: Ajuda

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Link color
oc: Color del ligam

en: Color scheme
oc: Esquèma de couleurs

en: Color set
oc: Jòc de colors

en: First sidebar
oc: Primièra barra laterala

en: Header top
oc: Naut de l'entèsta

en: Header bottom
oc: Bas de l'entèsta

en: Highlighted content
oc: Contengut soslinhat
