myreactjs (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Article
pl: Artykuł

en: Tags
pl: Tagi

en: Image
pl: Obraz

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Upload an image to go with this article.
pl: Wyślij obrazek jaki ma zostać dodany do wpisu.
