MyReactJS (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Article
ro: Articol

en: Tags
ro: Etichete

en: Image
ro: Imagine

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.
