MyReactJS (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Article
hi: लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: Image
hi: चित्र

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hi: समाचार, प्रेस विज्ञप्ति या ब्लॉग पोस्ट जैसी समय-संवेदनशील सामग्री के लिए <em> लेख </em> का उपयोग करें।

en: Upload an image to go with this article.
hi: इस लेख के साथ एक छवि अपलोड करें.
