MyReactJS (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Article
fa: مقاله

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Image
fa: تصویر

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fa: از <em>مقالات</em> برای محتوای وابسته به زمان مانند اخبار, اعلامیه‌های مطبوعاتی، و مطالب وبلاگ استفاده کنید.
