Name Field (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: احذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: احذف

en: Operations
ar: العمليات

en: List
ar: القائمة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Edit
ar: حرر

en: Reset
ar: أعد الضبط

en: default
ar: المبدئي

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استورد

en: Field
ar: الحقل

en: Save
ar: احفظ

en: Default
ar: مبدئي

en: Format
ar: التنسيق

en: Filter
ar: المرَشِّح

en: Field type
ar: نوع الخانة

en: here
ar: هنا

en: Other
ar: آخر

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Text field
ar: خانة نصية

en: Machine-readable name
ar: الاسم البرمجي

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: يجب أن يحتوي الاسم الموجه للآلة على حروف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطة سفلى فقط.
