Name Field (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: لیست

en: Actions
fa: کنش‌ها

en: Cancel
fa: انصراف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: default
fa: پیش‌فرض

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل قابل بازگشت نیست.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود اطلاعات

en: Field
fa: فیلد

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Format
fa: فرمت

en: hidden
fa: پنهان

en: Titles
fa: عناوین

en: Filter
fa: فیلتر

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: here
fa: اینجا

en: Other
fa: دیگر

en: Maximum length
fa: بیشترین طول

en: Plain
fa: ساده

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین فقط باید شامل حروف کوچک، اعداد و زیرخط باشد.
