Name Field (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (25 entries)

en: Title
hr: Naslov

en: delete
hr: izbriši

en: Delete
hr: Izbriši

en: Operations
hr: Operacije

en: List
hr: Popis

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Odustani

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: default
hr: podrazumjevano

en: This action cannot be undone.
hr: Ova radnja se ne može opozvati.

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Field
hr: Polje

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: here
hr: tu

en: Other
hr: Ostalo

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Text field
hr: Tekst polje

en: %title field is required.
hr: %title polje je obavezno!

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Strojno čitljivo ime treba sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.
