Name Field (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Perintah

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Perintah

en: Cancel
id: Batalkan

en: default
id: standar

en: This action cannot be undone.
id: Perintah ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Filter
id: Saring

en: Field type
id: Tipe field

en: Other
id: Lainnya

en: Machine-readable name
id: Nama yang dapat dibaca mesin

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
id: Nama sistem untuk jens konten hanya boleh berisi huruf kecil, angka dan garis bawah.
