Name Field (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (44 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Состояние

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Действия

en: List
ru: Список

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отменить

en: Edit
ru: Изменить

en: Reset
ru: Сбросить

en: default
ru: стандартно

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импорт

en: Field
ru: Поле

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Format
ru: Формат

en: hidden
ru: Скрыть

en: Components
ru: Компоненты

en: Titles
ru: Заголовки

en: Filter
ru: Фильтр

en: Field type
ru: Тип поля

en: here
ru: тут

en: Other
ru: Прочее

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Plain
ru: Простой

en: Labels
ru: Метки

en: Full
ru: Полный

en: Text field
ru: Текстовое поле

en: Edit name
ru: Редактировать имя

en: Examples
ru: Образец

en: Default format
ru: Формат по умолчанию

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: %title field is required.
ru: Поле %title обязательно для заполнения.

en: Sort options
ru: Настройка сортировки

en: Miss
ru: Г-жа

en: Machine-readable name
ru: Системное название

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ru: Системное название может содержать только латинские буквы нижнего регистра, цифры и подчёркивание.

en: Names
ru: Имена

en: Custom formats
ru: Пользовательские форматы

en: Banned
ru: Заблокировано
