Name Field (7.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (22 entries)

en: Title
th: ชื่อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Operations
th: การดำเนินการ

en: List
th: รายการ

en: Actions
th: การกระทำ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Reset
th: คืนค่าเดิม

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Name
th: ชื่อ

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Save
th: บันทึก

en: Default
th: ค่าปริยาย

en: hidden
th: ซ่อน

en: Filter
th: ตัวกรอง

en: Other
th: อื่นๆ

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงต้องประกอบด้วยตัวอักษรตัวเล็ก ตัวเลข และสัญประกาศ (_)
