Name Field (7.x-1.13) - en to kn translation catalogue (32 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Markup
kn: ಗುರುತು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Real name
kn: ನಿಜವಾದ ಹೆಸರು

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Plain
kn: ಸರಳ

en: Labels
kn: ಲೇಬಲ್‌ಗಳು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Delimiter
kn: ಡಿಲಿಮಿಟರ್

en: Examples
kn: ಉದಾಹರಣೆಗಳು

en: Family
kn: ಕುಲ

en: contains
kn: ಹೊಂದಿರುವ

en: Output
kn: ಔಟ್‌ಪುಟ್

en: Inherit
kn: ಪಾರಂಪರ್ಯವಾದ

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Credentials
kn: ಪರಿಚಯಪತ್ರಗಳು

en: above
kn: ಮೇಲೆ

en: below
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ
