Name Field (7.x-1.6) - en to bs translation catalogue (28 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Delete
bs: Briši

en: Value
bs: Vrijednost

en: yes
bs: da

en: Actions
bs: Akcije

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Edit
bs: Izmjeni

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Options
bs: Opcije

en: Field type
bs: Tip polja

en: Fields
bs: Polja

en: Contains
bs: Sadrži

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Labels
bs: Oznake (Labels)

en: Text field
bs: Tekst polje

en: contains
bs: sadrži

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: Contains any word
bs: Sadrži bilo koju riječ

en: has word
bs: ima riječ

en: Contains all words
bs: Sadrži sve riječi

en: has all
bs: ima sve

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bs: Mašinski-čitljivo ime mora sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.
