Name Field (7.x-1.8) - en to cs translation catalogue (48 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Markup
cs: Značkování

en: Delete
cs: Smazat

en: Value
cs: Hodnota

en: Real name
cs: Skutečné jméno

en: yes
cs: ano

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Format
cs: Formát

en: hidden
cs: skryto

en: Components
cs: Komponenty

en: Options
cs: Možnosti

en: no
cs: ne

en: Field type
cs: Typ pole

en: Fields
cs: Pole

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Plain text
cs: Prostý text

en: here
cs: zde

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Plain
cs: Obyčejný

en: Labels
cs: Názvy

en: Full
cs: Celé

en: Text field
cs: Textové pole

en: System default
cs: Výchozí

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Examples
cs: Příklady

en: Export format
cs: Formát pro export

en: Raw
cs: Nezpracováno

en: contains
cs: obsahuje

en: Default format
cs: Výchozí

en: Display format
cs: Formát zobrazení

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: %title field is required.
cs: Pole %title je vyžadováno.

en: Contains any word
cs: Obsahuje jakékoliv slovo

en: Contains all words
cs: Obsahuje všechna slova

en: has all
cs: obsahuje vše

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: Names
cs: Názvy

en: Custom formats
cs: Vlastní formáty
