Namecards (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (56 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Private
da: Privat

en: Cancel
da: Annullér

en: Public
da: Offentlig

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Country
da: Land

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Back
da: Tilbage

en: Field
da: Felt

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Add
da: Tilføj

en: Notes
da: Noter

en: Event
da: Begivenhed

en: Unknown
da: Ukendt

en: Email
da: E-mail

en: Options
da: Valg

en: Please enter a valid email address.
da: Indtast venligst en gyldig e-mail-adresse.

en: Create
da: Opret

en: home
da: hjem

en: Details
da: Detaljer

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Events
da: Begivenheder

en: Other
da: Anden

en: Position
da: Placering

en: Close
da: Luk

en: Street
da: Gade

en: City
da: By

en: Nickname
da: Kælenavn

en: Browse
da: Gennemse

en: Clear
da: Ryd

en: Moderate
da: Moderér

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Select
da: Vælg

en: Surname
da: Efternavn

en: Loading
da: Indlæser

en: Organization
da: Organisation

en: Scan
da: Indlæs

en: District
da: Distrikt

en: Organizations
da: Organisationer

en: above
da: over

en: Work
da: Værk

en: Processing...
da: Behandler...

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
da: Der opstod en fejl ved behandling af %error_operation med argumenterne: @arguments

en: Privacy settings
da: Indstillinger for privatliv
