Namecards (7.x-1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (39 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Delete
hr: Ukloni

en: Private
hr: Privatno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Public
hr: Javno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Country
hr: Država

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Back
hr: Natrag

en: Field
hr: Polje

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Add
hr: Dodaj

en: Notes
hr: Bilješke

en: Event
hr: Događanje

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: type
hr: vrsta

en: Email
hr: E-pošta

en: Options
hr: Opcije

en: Create
hr: Stvori

en: Caching
hr: Priručna memorija

en: Details
hr: Detalji

en: Phone
hr: Telefon

en: Address
hr: Adresa

en: State
hr: Država

en: Other
hr: Ostalo

en: Position
hr: Pozicija

en: Clear
hr: Očisti

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Scan
hr: Skeniraj
