Namecards (7.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (42 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: E-mail
is: Netfang

en: Delete
is: Eyða

en: Cancel
is: Hætta við

en: Public
is: Almenn

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Country
is: Land

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Back
is: Til baka

en: Field
is: Svæði

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Add
is: Bæta við

en: Event
is: Viðburður

en: Unknown
is: Óþekkt

en: type
is: gerð

en: Email
is: Netfang

en: Options
is: Möguleikar

en: Create
is: Stofna

en: Caching
is: Flýtiminni

en: Details
is: Nánar

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: State
is: Fylki

en: Events
is: Viðburðir

en: Position
is: Staðsetning

en: Close
is: Loka

en: Street
is: Gata

en: City
is: Borg

en: Department
is: Deild

en: Clear
is: Hreinsa

en: Loading...
is: Hleð...

en: Loading
is: Hleð

en: Organization
is: Stofnun
