Namecards (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (53 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Private
ja: プライベート

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Public
ja: パブリック

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Country
ja: 国

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Back
ja: 戻る

en: Field
ja: フィールド

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Add
ja: 追加

en: Notes
ja: ノート

en: Event
ja: イベント

en: Unknown
ja: 不明

en: type
ja: タイプ

en: Email
ja: メール

en: Options
ja: オプション

en: Please enter a valid email address.
ja: 正確なメールアドレスを入力して下さい。

en: Create
ja: 作成

en: Caching
ja: キャッシュ

en: Details
ja: 詳細

en: Phone
ja: 電話番号

en: Fax
ja: FAX

en: Mobile
ja: モバイル

en: Address
ja: 住所

en: State
ja: 状態

en: Address:
ja: 住所:

en: Events
ja: イベント

en: Other
ja: その他

en: Position
ja: ポジション

en: Close
ja: 閉じる

en: Street
ja: 番地

en: City
ja: 市区町村

en: Nickname
ja: ニックネーム

en: Browse
ja: ブラウズ

en: Clear
ja: クリアー

en: Moderate
ja: モデレート

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Select
ja: 選択

en: Loading
ja: 読み込み中

en: Organization
ja: 会社

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ja: 引数の %error_operation を処理中にエラーが発生しました: @arguments
