Namecards (7.x-1.0-beta1) - en to nn translation catalogue (29 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Country
nn: Land

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Import
nn: Importer

en: Export
nn: Eksporter

en: Back
nn: Attende

en: Field
nn: Felt

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Notes
nn: Notat

en: Event
nn: Hending

en: Create
nn: Lag

en: Details
nn: Detaljar

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Other
nn: Andre

en: Close
nn: Lukk

en: City
nn: By

en: above
nn: over
