Namecards (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (55 entries)

en: Home
pt: Início

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Private
pt: Privada

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Public
pt: Público(a)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Advanced options
pt: Configurações avançadas

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Country
pt: País

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Back
pt: Voltar

en: Field
pt: Campo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Add
pt: Adicionar

en: Notes
pt: Notas

en: Event
pt: Evento

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: type
pt: tipo

en: Options
pt: Opções

en: Please enter a valid email address.
pt: Favor adicionar um e-mail válido.

en: Create
pt: Criar

en: home
pt: Início

en: Caching
pt: Armazenamento de cache

en: Details
pt: Detalhes

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Endereço

en: State
pt: Estado

en: Postcode
pt: CEP

en: Events
pt: Eventos

en: Other
pt: Outros

en: Position
pt: Posição

en: Close
pt: Fechar

en: Street
pt: Logradouro

en: City
pt: Cidade

en: Nickname
pt: Apelido

en: Browse
pt: Explorar

en: Clear
pt: Limpar

en: Moderate
pt: Moderar

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Select
pt: Selecionar

en: Loading
pt: Carregando

en: Organization
pt: Organização

en: other
pt: outro

en: Organizations
pt: Organizações

en: above
pt: acima

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pt: Um erro ocorreu ao processar %error_operation com os argumentos: @arguments

en: Privacy settings
pt: Configurações de privacidade

en: Add a new contact.
pt: Adicionar um novo contato.
