Namecards (7.x-1.0-beta1) - en to sk translation catalogue (51 entries)

en: Home
sk: Domov

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Private
sk: Súkromné

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Public
sk: Verejné

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Country
sk: Krajina

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: Import
sk: Importovať

en: Export
sk: Exportovať

en: Back
sk: Späť

en: Field
sk: Pole

en: Save
sk: Uložiť

en: Default
sk: Predvolené

en: Add
sk: Pridať

en: Notes
sk: Poznámky

en: Event
sk: Podujatie

en: Unknown
sk: Neznámy

en: type
sk: typ

en: Email
sk: E-mail

en: Options
sk: Nastavenia

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Phone
sk: Telefón

en: Mobile
sk: Mobil

en: Address
sk: Adresa

en: State
sk: Stav

en: Events
sk: Udalosti

en: Other
sk: Ostatné

en: Position
sk: Pozícia

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Street
sk: Ulica

en: City
sk: Mesto

en: Browse
sk: Prehľadávať

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Moderate
sk: Moderovať

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: Select
sk: Zvoľte

en: Loading
sk: Nahráva sa

en: Organization
sk: Firma

en: Scan
sk: Skenovať

en: above
sk: nad

en: Processing...
sk: Spracovávame...

en: Given name
sk: Meno
