Namecards (7.x-1.0-beta1) - en to te translation catalogue (35 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Save configuration
te: స్వరూపణాన్ని భద్రపరచు

en: E-mail
te: ఈమెయిలు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Private
te: వ్యక్తిగత

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Public
te: బహిరంగ

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Advanced options
te: ఉన్నత ఎంపికలు

en: Edit
te: మార్చు

en: Search
te: వెతుకు

en: Country
te: దేశం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: Back
te: వెనక్కి

en: Field
te: ఖాళీ

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Add
te: చేర్చు

en: Unknown
te: తెలియని

en: type
te: రకము

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Create
te: సృష్టించు

en: Details
te: వివరాలు

en: Address
te: చిరునామా

en: State
te: రాష్ట్రం

en: Other
te: ఇతర

en: Position
te: స్థానం

en: Close
te: మూసివేయి

en: City
te: నగరం

en: Select
te: ఎంచుకోండి
