Namecards (7.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Private
ar: خاص

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Public
ar: عام

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Country
ar: الدولة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Back
ar: رجوع

en: Field
ar: الحقل

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add
ar: إضافة

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Event
ar: الحدث

en: Unknown
ar: غير معروف

en: type
ar: النوع

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Options
ar: الخيارات

en: Create
ar: أنشئ

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: Details
ar: التفاصيل

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Events
ar: الفعاليات

en: Other
ar: آخر

en: Position
ar: الوضع

en: Close
ar: إغلاق

en: Clear
ar: مسح

en: Moderate
ar: مراقبة

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Loading
ar: جاري التحميل

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ar: حدث خطأ اثناء معالجة  %error_operation في وسائط : @arguments
