Namecards (7.x-1.0-beta2) - en to he translation catalogue (49 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: E-mail
he: אימייל

en: Delete
he: מחיקה

en: Private
he: פרטי

en: Cancel
he: ביטול

en: Public
he: ציבורי

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Country
he: מדינה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Back
he: אחורה

en: Field
he: שדה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Add
he: הוספה

en: Notes
he: הערות

en: Event
he: אירוע

en: Unknown
he: לא ידוע

en: type
he: סוג

en: Email
he: דוא"ל

en: Options
he: אפשרויות

en: Create
he: יצירה

en: home
he: דף הבית

en: Caching
he: אחסון במטמון

en: Details
he: פרטים

en: Phone
he: טלפון

en: Fax
he: פקס

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Events
he: אירועים

en: Other
he: אחר

en: Position
he: מיקום

en: Close
he: סגירה

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: Department
he: מחלקה

en: Clear
he: ניקוי

en: Loading...
he: טוען...

en: Select
he: בחר

en: Surname
he: שם משפחה

en: Loading
he: בטעינה

en: Organization
he: ארגון
