Namecards (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Private
it: Privato

en: Cancel
it: Annulla

en: Public
it: Pubblico

en: Yes
it: Sì

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Country
it: Paese

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Back
it: Indietro

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: Notes
it: Note

en: Event
it: Evento

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: type
it: tipo

en: Email
it: E-mail

en: Options
it: Opzioni

en: Create
it: Crea

en: Details
it: Dettagli

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: State
it: Stato

en: Other
it: Altro

en: Position
it: Posizione

en: Close
it: Chiudi

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Browse
it: Naviga

en: Clear
it: Cancella

en: Moderate
it: Moderato

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Select
it: Scegliere

en: Loading
it: Caricamento

en: Organization
it: Organizzazione

en: Processing...
it: In elaborazione...

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di %error_operation con parametri: @arguments
