Namecards (7.x-1.0-beta2) - en to lv translation catalogue (48 entries)

en: Home
lv: Sākums

en: Save configuration
lv: Saglabāt konfigurāciju

en: E-mail
lv: E-pasts

en: Delete
lv: Dzēst

en: Private
lv: Privāts

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Public
lv: Publisks

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: Advanced options
lv: Papildu opcijas

en: Edit
lv: Labot

en: Search
lv: Meklēt

en: Country
lv: Valsts

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Import
lv: Importēt

en: Export
lv: Eksportēt

en: Back
lv: Atpakaļ

en: Field
lv: Lauks

en: Save
lv: Saglabāt

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Add
lv: Pievienot

en: Event
lv: Notikums

en: Unknown
lv: Nezināms

en: type
lv: veids

en: Email
lv: E-pasts

en: Options
lv: Iespējas

en: Create
lv: Izveidot

en: Caching
lv: Kešošana

en: Details
lv: Sīkāka informācija

en: Phone
lv: Telefona numurs

en: Fax
lv: Faks

en: Mobile
lv: Mobīlais telefona nr.

en: Address
lv: Adrese

en: State
lv: Stāvoklis

en: Address:
lv: Adrese:

en: Events
lv: Notikumi

en: Other
lv: Citi

en: Position
lv: Pozīcija

en: Close
lv: Aizvērt

en: Street
lv: Iela

en: City
lv: Pilsēta

en: Nickname
lv: Segvārds

en: Clear
lv: Notīrīt

en: Loading...
lv: Notiek ielāde...

en: Select
lv: Izvēlēties

en: Loading
lv: Notiek ielāde

en: Processing...
lv: Notiek apstrāde...
