Namecards (7.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (45 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Private
oc: Privat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Country
oc: País

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Back
oc: Precedent

en: Field
oc: Camp

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Add
oc: Apondre

en: Notes
oc: Nòtas

en: Event
oc: Eveniment

en: Unknown
oc: Desconegut

en: type
oc: tipe

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Options
oc: Opcions

en: Create
oc: Crear

en: Caching
oc: Mesa en cache

en: Details
oc: Detalhs

en: Address
oc: Adreça

en: State
oc: Estat

en: Events
oc: Eveniments

en: Other
oc: Autre

en: Position
oc: Posicion

en: Close
oc: Tampar

en: Street
oc: Carrièra

en: City
oc: Vila

en: Browse
oc: Percórrer

en: Clear
oc: Escafar

en: Moderate
oc: Moderar

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: Select
oc: Seleccionar

en: Loading
oc: En cors de cargament

en: Organizations
oc: Organisations
