Namecards (7.x-1.0-beta2) - en to pl translation catalogue (57 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Delete
pl: Usuń

en: Private
pl: Prywatne

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Public
pl: Publiczna

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Country
pl: Państwo

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Back
pl: Wstecz

en: Field
pl: Pole

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Add
pl: Dodaj

en: Notes
pl: Notatki

en: Event
pl: Termin

en: Unknown
pl: Nieznany

en: type
pl: typ

en: Options
pl: Opcje

en: Please enter a valid email address.
pl: Proszę wpisać poprawny adres e-mail.

en: Create
pl: Utwórz

en: Caching
pl: Pamięć podręczna

en: Details
pl: Szczegóły

en: Phone
pl: Telefon

en: Fax
pl: Faks

en: Address
pl: Adres

en: State
pl: Stan

en: Postcode
pl: Kod pocztowy

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Other
pl: Inne

en: Position
pl: Pozycja

en: Close
pl: Zamknij

en: Street
pl: Ulica

en: City
pl: Miasto

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Department
pl: Departament

en: Browse
pl: Przeglądanie

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Moderate
pl: Moderowanie

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Select
pl: Wybierz

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Organization
pl: Organizacja

en: other
pl: Inne

en: District
pl: Dzielnica

en: Organizations
pl: Organizacje

en: above
pl: powyżej

en: Processing...
pl: Przetwarzanie...

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania %error_operation z argumentami: @arguments

en: Add a new contact.
pl: Dodaj nowy kontakt.
