Namecards (7.x-1.0-beta2) - en to vi translation catalogue (55 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: E-mail
vi: Thư điện tử

en: Delete
vi: Xóa

en: Private
vi: Riêng tư

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Public
vi: Công cộng

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Advanced options
vi: Tùy chọn nâng cao

en: Edit
vi: Sửa

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Country
vi: Quốc gia

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Import
vi: Nhập vào

en: Export
vi: Xuất

en: Back
vi: Trở lại

en: Field
vi: Trường

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: Add
vi: Thêm

en: Notes
vi: Ghi chú

en: Event
vi: Sự Kiện

en: Unknown
vi: Không rõ

en: type
vi: loại

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Create
vi: Tạo

en: Caching
vi: Bộ nhớ đệm

en: Details
vi: Chi tiết

en: Phone
vi: Điện thoại

en: Fax
vi: Điện thư

en: Address
vi: Địa chỉ

en: State
vi: Bang

en: Events
vi: Sự kiện

en: Other
vi: Khác

en: Position
vi: Vị trí

en: Close
vi: Đóng

en: Street
vi: Đường

en: City
vi: Thành phố

en: Nickname
vi: Tên hiệu

en: Department
vi: Phòng ban

en: Browse
vi: Duyệt qua

en: Clear
vi: Dọn dẹp

en: Loading...
vi: Đang nạp...

en: Select
vi: Chọn

en: Surname
vi: Họ

en: Loading
vi: Đang nạp

en: Organization
vi: Tổ chức

en: Scan
vi: Quét

en: above
vi: bên trên

en: Work
vi: Việc làm

en: Scanning...
vi: Đang quét...

en: [Unknown]
vi: [Không rõ]
