Namecards (7.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Delete
fa: حذف

en: Private
fa: خصوصی

en: Cancel
fa: لغو

en: Public
fa: عمومی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Country
fa: کشور

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Back
fa: بازگشت

en: Field
fa: فیلد

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add
fa: افزودن

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Event
fa: رویداد

en: Unknown
fa: نامشخص

en: type
fa: نوع

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Create
fa: ایجاد

en: home
fa: خانه

en: Caching
fa: بکارگیری حافظه موقت

en: Details
fa: جزئیات

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: State
fa: وضعیت

en: Events
fa: رویدادها

en: Other
fa: ساير

en: Position
fa: موقعیت

en: Close
fa: بستن

en: City
fa: شهر

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Moderate
fa: مدیریت

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Select
fa: انتخاب

en: Loading
fa: در حال بارگذاری

en: Organization
fa: سازمان

en: Organizations
fa: سازمان‌ها
