Namecards (7.x-1.0-beta3) - en to hu translation catalogue (74 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Private
hu: Rejtett

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Public
hu: Nyilvános

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Country
hu: Ország

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: Back
hu: Vissza

en: Field
hu: Mező

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Event
hu: Esemény

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: type
hu: típus

en: Email
hu: E-mail

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Please enter a valid email address.
hu: Valós e-mail címet kell megadni.

en: Create
hu: Létrehozás

en: home
hu: címlap

en: Caching
hu: Gyorsítótárazás

en: Details
hu: Részletek

en: Phone
hu: Telefon

en: Mobile
hu: Mobil

en: Address
hu: Cím

en: State
hu: Állapot

en: Postcode
hu: Irányítószám

en: Events
hu: Események

en: Other
hu: Egyéb

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Close
hu: Bezár

en: Street
hu: Utca

en: City
hu: Város

en: Nickname
hu: Becenév

en: Department
hu: Tanszék

en: Browse
hu: Böngészés

en: Clear
hu: Törlés

en: Moderate
hu: Moderálás

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: Loading
hu: Betöltés

en: Organization
hu: Szervezet

en: other
hu: egyéb

en: Scan
hu: Átvizsgál

en: Organizations
hu: Szervezetek

en: above
hu: felül

en: Work
hu: Munka

en: Processing...
hu: Feldolgozás…

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hu: Hiba történt %error_operation feldolgozása közben a következő argumentumokkal: @arguments

en: Given name
hu: Utónév

en: On user delete
hu: Felhasználó törlése esetén

en: Privacy settings
hu: Adatvédelmi beállítások

en: Disabled (default)
hu: Tiltott (alapbeállítás)

en: Create mailing list
hu: Levelezőlista létrehozása

en: Reset defaults
hu: Alapbeállítások visszaállítása

en: Phone number is in the wrong format.
hu: A telefonszám rossz formátumban van.

en: Fax number is in the wrong format.
hu: A faxszám rossz formátumban van.

en: Mobile phone number is in the wrong format.
hu: A mobilszám rossz formátumban van.

en: Email address is in the wrong format.
hu: Az e-mail cím rossz formátumban van.

en: Nick name
hu: Becenév

en: Add a new contact.
hu: Új névjegy hozzáadása.

en: [Unknown]
hu: [Ismeretlen]

en: Work phone:
hu: Munkahelyi telefon:

en: Home phone:
hu: Otthoni telefon:
