Namecards (7.x-1.0-beta3) - en to kn translation catalogue (52 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Fax
kn: ಫ್ಯಾಕ್ಸ್‍

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Street
kn: ಬೀದಿ

en: Nickname
kn: ಅಡ್ಡಹೆಸರು

en: Department
kn: ವಿಭಾಗ

en: Browse
kn: ವೀಕ್ಷಿಸು

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Surname
kn: ಅಡ್ಡಹೆಸರು

en: Loading
kn: ಲೋಡ್ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Scan
kn: ಶೋಧನೆ

en: above
kn: ಮೇಲೆ

en: Work
kn: ಕೆಲಸ(_k):

en: Processing...
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ...
