Namecards (7.x-1.0-beta3) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Delete
ro: Șterge

en: Private
ro: Privat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Country
ro: Ţară

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Field
ro: Câmp

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Add
ro: Adaugă

en: Notes
ro: Note

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: type
ro: tip

en: Email
ro: email

en: Options
ro: Opţiuni

en: Create
ro: Crează

en: Details
ro: Detalii

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Events
ro: Evenimente

en: Other
ro: Altele

en: Position
ro: Poziţie

en: Close
ro: Închideți

en: Street
ro: Strada

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Browse
ro: Răsfoire

en: Clear
ro: Elimină

en: Moderate
ro: Moderează

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Select
ro: Alege

en: Loading
ro: Se încarcă
