Namecards (7.x-1.0-beta3) - en to ru translation catalogue (56 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Delete
ru: Удалить

en: Private
ru: Приватный

en: Cancel
ru: Отмена

en: Public
ru: Общедоступный

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Advanced options
ru: Дополнительные настройки

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Country
ru: Страна

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Back
ru: Назад

en: Field
ru: Поле

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add
ru: Добавить

en: Notes
ru: Примечания

en: Event
ru: Событие

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: type
ru: тип

en: Options
ru: Настройки

en: Please enter a valid email address.
ru: Пожалуйста, введите корректный email-адрес.

en: Create
ru: Создать

en: home
ru: домой

en: Caching
ru: Кэширование

en: Details
ru: Подробности

en: Phone
ru: Телефон

en: Fax
ru: Факс

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Address
ru: Адрес

en: State
ru: Состояние

en: Events
ru: Мероприятия

en: Other
ru: Другое

en: Position
ru: Позиция

en: Close
ru: Закрыть

en: Street
ru: Улица

en: City
ru: Город

en: Browse
ru: Обзор

en: Clear
ru: Очистить

en: Moderate
ru: Модерировать

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: Select
ru: Выбрать

en: Surname
ru: Фамилия

en: Loading
ru: Загрузка

en: Organization
ru: Организация

en: other
ru: другой

en: Scan
ru: Сканировать

en: Organizations
ru: Организации

en: Processing...
ru: Обработка...

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ru: Произошла ошибка во время обработки %error_operation с аргументами: @arguments

en: Add a new contact.
ru: Добавить новый контакт.
