Namecards (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (58 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Private
fr: Privé

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Country
fr: Pays

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Back
fr: Précédent

en: Field
fr: Champ

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Add
fr: Ajouter

en: Event
fr: Évènement

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Email
fr: Courriel

en: Please enter a valid email address.
fr: Veuillez saisir une adresse de courriel valide.

en: Create
fr: Créer

en: home
fr: accueil

en: Caching
fr: Mise en cache

en: Details
fr: Détails

en: Phone
fr: Téléphone

en: Address
fr: Adresse

en: State
fr: État

en: Postcode
fr: Code postal

en: Address:
fr: Adresse :

en: Events
fr: Évènements

en: Other
fr: Autre

en: Close
fr: Fermer

en: Street
fr: Rue

en: City
fr: Ville

en: Nickname
fr: Pseudonyme

en: Department
fr: Département

en: Browse
fr: Parcourir

en: Clear
fr: Vider

en: Moderate
fr: Modérer

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Select
fr: Sélectionner

en: Surname
fr: Nom de famille

en: Loading
fr: En cours de chargement

en: Organization
fr: Organisation

en: Scan
fr: Parcourir

en: Organizations
fr: Organisations

en: above
fr: au dessus

en: Work
fr: œuvre

en: Processing...
fr: En cours de traitement...

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: Given name
fr: Nom d'usage

en: Privacy settings
fr: Paramètres de confidentialité

en: Please select a file to upload.
fr: Veuillez choisir un fichier à transférer.
