Namecards (7.x-1.0-beta3) - en to mr translation catalogue (33 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Private
mr: खाजगी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Country
mr: देश

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Back
mr: मागे

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: type
mr: प्रकार

en: Email
mr: ईमेल

en: Options
mr: विकल्प

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Mobile
mr: भ्रमणध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Postcode
mr: पोस्टकोड

en: Position
mr: स्थान

en: Close
mr: बंद
