Namecards (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Private
tr: Özel

en: Cancel
tr: İptal

en: Public
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Country
tr: Ülke

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Back
tr: Geri

en: Field
tr: Alan

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add
tr: Ekle

en: Notes
tr: Notlar

en: Event
tr: Olay

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: type
tr: tür

en: Email
tr: E-posta

en: Options
tr: Seçenekler

en: Create
tr: Oluştur

en: home
tr: anasayfa

en: Caching
tr: Önbellekleme

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Phone
tr: Telefon

en: Fax
tr: Faks

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Other
tr: Diğer

en: Position
tr: Konum

en: Close
tr: Kapat

en: Street
tr: Cadde

en: City
tr: Şehir

en: Clear
tr: Temizle

en: Moderate
tr: Denetle

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Select
tr: Seç

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Scan
tr: Tara

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
tr: %error_operation argümanları şu argümanlarla işlenirken bir hata oluştu: @arguments
