Nameday (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Date format
ru: Формат даты

en: Custom date format
ru: Пользовательский формат даты

en: Short date format
ru: Краткий формат даты

en: Medium date format
ru: Средний формат даты

en: Long date format
ru: Полный формат даты

en: Show date in the name day
ru: Показывать даты в именинах

en: Show holiday in the name day, if any.
ru: Показать праздник в день именин, если таковые имеются.

en: Name day
ru: Именины

en: Nameday
ru: Именины

en: Shows a block with actual name day
ru: Показывает блок с актуальными именинами
