Name Database (7.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Save
da: Gem

en: Fields
da: Felter

en: Family
da: Efternavn

en: Credentials
da: Brugeroplysninger

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
da: Der opstod en fejl ved behandling af %error_operation med argumenterne: @arguments

en: Given
da: Fornavn

en: Generational
da: Generation
