Name Database (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: Save
fr: Enregistrer

en: Filter
fr: Filtrer

en: Fields
fr: Champs

en: Edit name
fr: Modifier le nom

en: Minimum length
fr: Longueur minimale

en: Family
fr: Famille

en: Credentials
fr: Accréditation

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: Given
fr: Prénom
