Name Database (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Filter
id: Saring

en: Fields
id: Bidang isian

en: Family
id: Famili

en: Credentials
id: Kredensial

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments

en: Given
id: Diberikan

en: Generational
id: Generasional

en: Name Database
id: Database Nama

en: List and configure the name database.
id: Daftar dan mengkonfigurasi database Nama.
