Name Database (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Guardar

en: Filter
pt: Filtro

en: Fields
pt: Campos

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pt: Ocorreu um erro enquanto se processava %error_operation com os argumentos: @arguments
